SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Το φετινό Ευρωπαϊκό ταξίδι του ΠΑΟΚ τελείωσε απόψε

2024-04-18 22:15:03

Με δυο γκολ του Γιουτκλά (33` &45`) διαμορφώθηκε το σκορ του τελευταίου παιχνιδιού της Ευρώπης για φέτος στην Τούμπα.

Ο ΠΑΟΚ έψχανε δυο γκολ για να προκριθεί καθώς ερχόταν με μειονεκτικό σκορ από το Βέλγιο αφού η Μπριζ είχε νικήσει 1-0.

Παρόλαυτα η ομάδα του Βελγίου εκμεταλεύτηκε τα σημεία του ΠΑΟΚ που διάβασε καλά και τον χτύπησε στις αδυναμίες του οι οποίες φάνηκαν μοιραίες. Έτσι λοιπόν με σκορ 0-2 (0-3 συνολικό) η Κλαμπ Μπριζ συνεχίζει στα ημιτελικά της διοργάνωσης Europa Conference League

Τα στατιστικά του αγώνα δείχνουν από μόνα τους την ανωτερότητα της φιλοξενούμενης ομάδας στο παιχνίδι καθώς η κατοχή ήταν στο 48% για τον ΠΑΟΚ ενώ 52% για την Κλαμπ Μπριζ και στα σουτ η Μπριζ ειχε ξεφύγει συμπληρώνοντας τα 14 σουτ ενω ο ΠΑΟΚ μόλις 6 σε όλο το παιχνίδι.

Το ωραίο της βραδιάς ήταν ότι ο κόσμος έδωσε τα συγχαρητήρια στην ομαδα του ΠΑΟΚ φωνάζοντας όλοι μαζί ρυθμικά συνθήματα στήριξης.

Να σημειωθεί ότι αυτή την ώρα παίζει ο Ολυμπιακός το πρώτο ημίχρονο της παράτασης για την ενδεχόμενη πρόκριση στην ίδια διοργάνωση.