SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Δύο μέρες γεμάτες βόλεϋ στην Αλόννησο (ΕΙΚΟΝΕΣ).

2024-04-14 13:08:54
Δύο μέρες  γεμάτες  βόλεϋ στην Αλόννησο  (ΕΙΚΟΝΕΣ).
Ένα  Σαββατοκύριακο  γεμάτο  βόλεϋ στην Αλόννησο  καθώς η ακαδημία  βόλεϋ  κοριτσιών  του Γ.Σ. ΣΚΙΑΘΟΥ συνοδευόμενη από τον προπονητή κον Ξανθοπουλο  Παναγιώτη επισκέφτηκε  το νησί  και  έπαιξε  με τα κορίτσια  του Α.Ο Αλοννήσου . Έγιναν  τρεις  αγώνες  και  ο προπονητής του Γ.Σ.Σκιαθου  όσο και η προπονητρια του Α.ΟΑλοννησου Μελινα  Παπαδόπουλου  είχαν την ευκαιρία  να χρησιμοποιήσουν όλες τις παίκτριες που είχαν στην διάθεση τους . Οι αγώνες  συγκέντρωσαν  αρκετό  κόσμο δίνοντας την ευκαιρία και στις δύο  Ακαδημίες να παίξουν πρώτη  φορά  σε πραγματικές συνθήκες παιχνιδιού και  μπροστά  σε κόσμο . Για την ιστορία  να αναφέρουμε  ότι το πρώτο  παιχνίδι κέρδισε 3-1 σετ  ο Α.Ο. Αλοννήσου  ενώ στο βραδινό  παιχνίδι  του Σαββάτου  που συγκέντρωσε και το περισσότερο κόσμο  υπό την διήυθυνση  του διαιτητή Α`  εθνικής  κου Χρυσόστομου Κατσιούλη, εξελίχθηκε σε πραγματικό ντέρμπι  και  το κέρδισε ο Α.Ο. Αλοννήσου  στο ται μπρεικ  3-2.
Το  τελευταίο  παιχνίδι  διεξήχθη το πρωί της Κυριακής στις 10:00πμ και έληξε ισοπαλία 2-2 σετ. Τα κορίτσια  των δύο ομάδων  ευχαριστήθηκαν  τους αγώνες ζώντας μια πρωτόγνωρη εμπειρία. Κλείνοντας να  αναφέρουμε ότι, ο πρόεδρος του Α.Ο. Αλοννήσου Παπαχρηστος Θανάσης  σε δήλωση του  στο Skiathos life  αναφέρει "εκ μέρους του Δ.Σ του Α.Ο ΑΛΟΝΝΗΣΟΥ  θέλω να ευχαριστήσω πολύ το ΓΣ Σκιάθου και το κοουτσς  της Ακαδημίας βόλεϋ κον Ξανθόπουλο  Παναγιώτη  καθώς και  τις νεαρές αθλήτριες  πού ταξίδεψαν στο νησί μας και  έδωσαν  την ευκαιρία στις  δικές μας  αθλήτριες  να δοκιμάσουν  τις δυνάμεις τους. Ελπίζουμε να ανταποδώσουμε αυτό το ταξίδι  ,και πάλι ευχαριστούμε πολύ. Τέλος θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον κον Χρυσόστομο Κατσιούλη για την πολύτιμη βοήθεια πού μας προσφέρε.