SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Ποδόσφαιρο: +3 για την Σκόπελο - Συνεχίζεται η μάχη για την 4η θέση

2024-04-13 23:28:10

Τους πολύτιμους 3 βαθμούς της νίκης πήρε ο Α.Ο. Σκοπέλο το Σάββατο 13 Απριλίου στον εντός έδρας αγώνα εναντίον του Διαγόρα Στεφανοβίκιου δείχνοντας το πείσμα στο κυνήγι της τέταρτης θέσης στην βαθμολογία.
Το σκορ αρχικά άνοιξε με την φιλοξενούμενη ομάδα στο 19ο λεπτό του αγώνα κάνοντας το 0-1. Σχεδόν άμεση ήταν η απάντηση του Α.Ο. με τον Βαγγέλη Μηνά κάνοντας καλή συνεργασία με συμπαίκτη του στην αντίπαλη περιοχή να ισοφαρίζει στο 21ο λεπτό και να τελειώνει το πρώτο ημίχρονο με το ισόπαλο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ένταση είχε ανέβει και από τις δυο πλευρές δημιουργώντας αρκετά σκληρό και ανταγωνιστικό παιχνίδι αρκετές φορές. Αυτό δεν στάθηκε εμπόδιο για τον ποδοσφαιριστή του Α.Ο. Σκοπέλου Κων/νος Τσουπαρέλος που στο 51ο λεπτό μετά απο μακρινή μπαλιά του αμυντικού των γηπεδούχων προς την επίθεση να την βρίσκει και να προσπερνάει όλη την άμυνα των φιλοξενουμένων και κερδίζοντας τον τερματοφύλακα στο τετ α τετ να κάνει το 2-1 και να δίνει την νίκη στον Α.Ο. Σκοπέλου.