SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Σκιάθο 5 αστέρων φλερτάρει με τα νοκ αουτ της ανόδου / Νίκησε εκτός τον Πύρασο με 2-5 / Βαθμολογία - Επόμενη Αγωνιστική

2020-01-05 22:45:55
Βαριά ήττα 2-5 για την ομάδα του Πυράσου από την 5άστερη Σκιάθο σήμερα το πρωί σε εξ αναβολής αγώνα για την 9η Αγωνιστική. Το σκορ δεν αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα κυρίως του πρώτου ημιχρόνου όπου ο γηπεδούχος είχε ευκαιρίες. Η φάση που έκρινε στην ουσία την αναμέτρηση και άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την βαριά ήττα έγινε στο 45ο λεπτό όταν από λάθος της άμυνας, ο Πρίφτη έκανε λόμπα προς το τέρμα και ο Δ. Τσάμης αποσόβησε το γκολ με χέρι λίγο πριν τη γραμμή. Δέχθηκε κόκκινη κάρτα και ο Πρίφτη από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ. Στο 47′ το 0-2 με τακουνάκι από τη μικρή περιοχή του Χρ. Τζελάι και μετά η …κατάρρευση για την ομάδα του Πυράσου  0-3 στο 62′ με σουτ του Τζελάι σε κενή εστία, 0-4 στο 72′ με ωραία ατομική ενέργεια του Γαζέτη, 0-5 στο 73′ με σουτ του Γαζέτη. Τα γκολ του Πυράσου στο 80′ ο Κερατίδης και στο 84′ ο Ζιώγας. Πύρασος: Μάνος, Γκόλιας (52’ Τσέργας), Μπαράκου (77’ Μπόγκαμος), Αποστόλου, Δ. Τσάμης, Αναστασίου (65’ Δ. Καραδήμας), Ρεφουγιάτι, Γ. Τσάμης, Ζιώγας, Κερατίδης, Κόκκαλης (30’ Γάτος). Σκιάθος: Παπάρας, Τάσος, Αλ. Τζελάι, Τουρναβίτης, Μπρέγκου (80’ Πρόκο), Κουτσογιάννης, Γαζέτης, Ντάμτσιος (65’ Θ. Σταμέλος), Νικολαΐδης (80’ Γ. Σταμέλος), Πρίφτη (77’ Φερετζέλης), Χρ. Τζελάι. Η Σκιάθος και με αυτή τη νίκη είναι μόνο ένα βαθμό πίσω από τις ομάδες που διεκδικούν την είσοδό τους στα μπαράζ για την άνοδο. Ν.Τ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΟΘΗΚΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ SKIATHOSLIFE.GR https://youtu.be/OcfKhfSglMM Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (πηγή ΤΟΞΟΤΗΣ)