SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Ο Γ.Σ ΑΛΜΥΡΟΥ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΠΣΘ | γράφει ο Γιάννης Μαρούγκας | photo - video |

2017-01-18 23:04:34
  Την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣΘ πήρε σήμερα η ομάδα του Γ.Σ Αλμυρού επικρατώντας του Πυράσου με σκόρ 2-0.Ο  πολύ κακός αγωνιστικός χώρος του Εθνικού Σταδίου Αλμυρού δεν επέτρεψε στις δύο ομάδες να παρουσιάσουν το κάλο αγωνιστικό τους πρόσωπο ενώ η συνεχής βροχόπτωση δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν λίγο πρίν την ανάπαυλα του ημιχρόνου όταν στο 40’ ο Κοτσιαρίδης έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την μεγάλη περιοχή και με δυνατό σούτ έγραψε το 1-0.Με το ξεκίνημα σχεδόν της επανάληψης η ομάδα του Θάνου Θεοδώρου διπλασίασε τα τέρματα της όταν ο Αραμπατζής από το ύψος του πέναλτι με ωραίο σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0, ύστερα από σέντρα του Κοντοβά από τα δεξιά. Στο 60’ ο Στεφανής άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες όταν δέχτηκε δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή Σκουλά για σκληρό μαρκάρισμα ενώ ο Κόκκας έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει όταν στο 75’ έστειλε την μπάλα άουτ σε τετ α τετ με τον Χαλάτση. Οι φιλοξενούμενοι τα έχουν και με την τύχη τους αφού είδαν την μπάλα να σταματάει δύο φορές στο δοκάρι στις προσπάθειες του Μαλισσόβα στο 53’ και του Κατή στο 70’.Στο 85’ ο Σφάκας διαμαρτυρήθηκε έντονα στο διαιτητή κλωτσώντας την μπάλα με αποτέλεσμα να πάρει κι αυτός την άγουσα για τα αποδυτήρια και την ομάδα του να τελειώνει το ματς με 9 ποδοσφαιριστές. ΣΚΟΡΕΡΣ: Κοτσιαρίδης 40',Αραμπατζής 55' Γ.Σ ΑΛΜΥΡΟΥ:( Θεοδώρου) Χαλάτσης, Καψιώτης (70′ Μακανίκας), Παυλίδης, Λαγός, Κυριάκος, Ακασσού, (73′ Τσάτσιος), Κρανάς, Νασιακόπουλος (65′ Θωμαΐδης), Αραμπατζής, Κοτσιαρίδης, Κοντοβάς ΠΥΡΑΣΟΣ:(Αρσένος) Τσιλίγκος, Γιοβάνης, Ερρίκος Βαν Ντε Γουίχε (46′ Π. Κόκκας), Μπασδάνης, Στεφανής, Τανάγιας, Κοτζαθανάσης, Μαλισσόβας, Σφάκας, Κατής, Σιώμος (64′ Δαμάσκος) https://www.youtube.com/watch?v=AQVBScbZrAQ&width=400&height=250[/embedyt]