Ξεκίνησε η μεγάλη διοργάνωση ορεινού ημιμαραθωνίου με την διαδρομή των 24χλμ σε μια μαγική διαδρομή στα ιστορικότερα σημεία του νησιού. Στην διαδρομή συμμετέχουν 28 αθλητές εκ των οποίων οι 3 γυναίκες. Tην αντίστροφη μέτρηση έκανε ο Δήμαρχος Σκιάθου κ. Θοδωρής Τζούμας

Rank Gender Name Club
1 Male GRZEGORZ OLESIAK RUNNINGGREECE
2 Male NEIL ASHCROFT AMBLESIDE
3 Male ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ KONTOGIANNIS RUNNING TEAM
4 Male ΛΑΖΑΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ
5 Male ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΤΤΤ/ ΧΑΛΑΝΔΡΊΟΥ
6 Male CHRIS HOWELL ST RADEGUND RDC
7 Male ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΤΟΣ ΣΔ ΒΈΡΟΙΑΣ – SNOWLAND.GR
8 Male ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΠΑΡΜΠΟΥΛΗΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
9 Male ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΟΥΡΛΟΥΜΗΣ BYRON RUNNERS
10 Male ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΛΑΜΑΚΗΣ ΑΟΜ/ΣΔΥΒΌΛΟΥ
11 Male STEVEN HASSAL RADEGUND RDC
12 Male EDWARD COLBY ST RADEGUND RDC
13 Female VICTORIA STEARS CANTERBURY HARRIERS
14 Male ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
15 Male ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΑΤΣΙΟΣ ΚΛΕΙΣΟΎΡΑ ΕΛΑΣΣΌΝΑΣ
16 Male ΝΑΟΥΜ ΓΚΟΥΤΖΑΚΗΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
17 Male MICK PLAYLE COTSWOLD ALLRUNNERS
18 Male ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
19 Male ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΟΛΟΒΙΚΟΣ ΣΚΙΆΘΟΣ
20 Male ALEM CENGIC GORAZDE
21 Male WANNOP WINSTON ST RADEGUND RDC
22 Male ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΘΟΣ
23 Female ΜΑΡΙΑ ΤΣΙΡΙΚΟΥ
24 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΛΛΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΊΑΣ
25 Male ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΠΑΡΔΑΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
26 Male ANDY FODEN DROITWICH AC
27 Female ΛΙΝΑ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
28 Male ΝΙΚΟΣ ΔΗΜΤΣΑΣ DNF ΆΤΛΑΣ

 

Δείτε του νικητές και τους συμμετέχοντες στα 10χλμ

Rank Gender Name Club
1 Male KURT HERON TEAM HERON
2 Male JON HAWKER DELAMERE SPARTANS
3 Male ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΟΥΡΤΟΥΡΗΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
4 Female LUCY TURZYNSKI
5 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΛΙΑΝΤΖΑΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
6 Male ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΈΩΝ ΒΈΡΟΙΑΣ
7 Male ΙΩΑΝΝΗΣ GENCI
8 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΟΜΠΑΪ
9 Male ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ
10 Male ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ
11 Male ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΤΑΛΗΣ
12 Male ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
13 Male ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
14 Male ANDREO DAFA
15 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ
16 Male ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΜΜΗΣ
17 Male ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
18 Male ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΖΙΑΣΤΑΣ ΑΠΣΔ ΠΙΕΡΙΑΣ ΖΕΥΣ
19 Male TREVOR BAKER MIDDLESBROUGH & CLEVELAND HARRIERS
20 Female ΤΟΝΙΑ TΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
21 Male ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΝΕΓΑΚΗΣ
22 Female NINA NIKHTAKH
23 Male PAUL MARVELL SUTTON STRIDERS
24 Male IΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΜΑΝΤΖΑΝΗΣ BAUHAUS
25 Male ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΗΛΙΟΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
26 Male ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΙΣΣΗΣ
27 Male ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
28 Male CLIVE BOOTH NONE
29 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΥΡΤΣΟΥΔΗΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
30 Male ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΒΑΛΙΑΝΤΖΑΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
31 Male ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΟΦΟΣ ΣΔΥΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ
32 Male ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΙΡΟΣ ΣΔΥΒ ΚΈΝΤΑΥΡΟΣ
33 Male ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΙΝΤΑΚΑΣ
34 Female ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΑΡΡΗ
35 Female ΜΑΡΩ ΧΑΔΙΝΗ KONTOGIANNIS RUNNING TEAM
36 Female DOROTA ZUREK
37 Female ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΡΑΜΠΑΟΥΝΗ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
38 Male ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΑΡΓΕΛΟΣ
39 Male ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΥΣΙΟΡΑΣ
40 Female ΟΛΓΑ ΚΟΥΚΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
41 Female ΕΙΡΗΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
42 Female ΖΩΗ ΧΑΝΟΥ STREET WORKOUT ATHENS
43 Female ΗΡΩ ΚΑΡΑΣΜΑΝΟΓΛΟΥ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
44 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΕΓΚΛΕΡΗΣ
45 Female ΕΛΕΝΗ ΠΟΤΑΜΙΑΝΟΥ ΤΣΙΡΜΟΚΌΚΚΑΛΟ
46 Female DEBORAH HAWKER ELLESMERE PORT RC
47 Female ΦΑΝΗ ΒΑΛΙΑΝΤΖΑ
48 Male ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΠΟΥΛΗΣ ΑΠΌΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΉΣ ΑΤΤΙΚΉΣ
49 Female ΚΑΛΛΗ ΣΑΡΑΦΗ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
50 Female ANDREA PLAYLE COTSWORD ALLRUNNERS
51 Male ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΛΙΑΝΤΖΑΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
52 Male ΝΙΚΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
53 Female ΛΕΝΑ ΤΑΜΠΟΥΡΗ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
54 Male ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΄-
55 Male ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑΖΕΛΟΣ
56 Female ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΄-
57 Female ΕΛΕΝΗ ΤΣΙΟΥΠΛΗ
58 Female ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΔΥΒΌΛΟΥ
59 Female ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΑΡΗ ΒΡΎΣΙΑ RUNNING TEAM
60 Male ΔΗΜΟΣ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ ΒΡΎΣΙΑ RUNNING TEAM
61 Male ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΣΣΙΟΣ ΑΠΌΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΉΣ ΑΤΤΙΚΉΣ
62 Female ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΝΝΑ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ DNF ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΟΣ
63 Female ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΕΛΛΗ DNF
64 Male ROGER TUCK TARQUIN DNF
65 Male JOHN HUGHES DNF SKIATHOS OLD CODGERS

ΔΕΙΤΕ VIDEO ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ 24ΧΛΜ :

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΤΩΝ 10ΧΛΜ.