Ολοκληρώθηκε σήμερα η ηλεκτρονική διαδικασία για την κλήρωση του προγράμματος στα πρωταθλήματα Α’ και Β’ ΕΠΣΘ, καθώς και για το κύπελλο της Ένωσης.

Στο μήνυμά του, ο πρόεδρος της ΕΠΣΘ, Μίλτος Καλόγηρος, αφού εύχεται να ολοκληρωθούν φέτος όλες οι διοργανώσεις, αναφέρει τα εξής: «Τα τελευταία δύο δύσκολα χρόνια, ενδυνάμωσαν την δεδομένη επιθυμία μας να επιτύχουμε την αναβάθμιση του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου στο Νομό μας.

Η επανεκκίνηση του ποδοσφαίρου μόνο εύκολη δεν πρόκειται να είναι αλλά σ’ αυτόν το δύσκολο δρόμο της επανένταξης, πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι.

Πιστεύουμε ότι δείχνοντας εμπιστοσύνη στα θεσμικά όργανα και σε συνεργασία με τους αθλητικούς, υγειονομικούς φορείς και την Τοπική Αυτοδιοίκηση, το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του νομού μας θα βγει νικητής.

Η έμπρακτη βοήθεια της ΕΠΣ Θεσσαλίας στον οικονομικό τομέα είναι αποδεδειγμένη, καθώς διαμορφώσαμε τις κατάλληλες συνθήκες έτσι ώστε να μειωθεί στο μέγιστο βαθμό το ετήσιο οικονομικό κόστος των Σωματείων – Μελών μας.

Αισθάνομαι την επιτακτική ανάγκη και υποχρέωση, ως νέος Πρόεδρος μίας νέας Διοίκησης, να σας ευχαριστήσω που πιστέψατε & πιστεύετε σε εμάς, που μας στηρίζετε σε αυτό το ταξίδι.

Όλα τα ανωτέρω οφείλονται σε όλους εσάς, στους οποίους και αφιερώνουμε κάθε ώρα ενασχόλησής μας ως Διοίκηση της ΕΠΣΘ και τους οποίους διαβεβαιούμε ότι θα συνεχίσουμε προασπιζόμενοι τα συμφέροντά τους θα αγωνιζόμαστε για το κοινό μας όραμα, την επιστροφή στο Ποδόσφαιρο».

Όσον αφορά την κλήρωση του κυπέλλου, τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής:

Πύρασος-ΑΕ2002

Ιάσων ΑΜ/ΝΑ Νίκης-Μαγνησιακός

Απόλλων Καναλίων-Διαγόρας Στεφανοβικείου

Τοξότης-Θησέας Αγριάς

Άθλος Αλμυρού-Άνω Λεχώνια/ΕΛ Νηλέας

Χλόης/ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου/Αχιλλέας Αχιλλείου

Μικροθήβες/Πανιώνιος-Ρήγας Φεραίος

Κένταυρος ΝΠ/Πηλέας-ΦΘΑγχίαλος

Αγία Παρασκευή-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Μυρμηδόνες Πλατάνου-Ελευθεριακός/Άνθιμος Γαζής

Νέοι Αγίας Άννας- Ακρόπολη Σέσκλου

ΓΣ Αλμυρού-Σαρακηνός

Σκόπελος-ΑΟ Σκιάθου

Πρωτεσίλαος-Αίας Σούρπης

Αγία Άννα-Μακρινίτσα

Δάφνη-Αστέρας Ριζομύλου

Ακολουθούν τα προγράμματα όλων των αγωνιστικών για τους δύο ομίλους της κάθε κατηγορίας:

Α’ ΕΠΣΘ

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική 10η

AO Σκιάθου-Δάφνη

ΑΕ 2002-Τοξότης

Σαρακηνός-Ακρόπολη

Μακρινίτσα-Αγία Άννα

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

2η           αγωνιστική        11η

Δάφνη-ΑΕ 2002

Αγία Παρασκευή-AO Σκιάθου

Ακρόπολη-Αγία Άννα

Τοξότης-Μακρινίτσα

Ρεπό: Σαρακηνός

3η           αγωνιστική        12η

AO Σκιάθου- ΑΕ 2002

Σαρακηνός- Αγία Παρασκευή

Μακρινίτσα- Δάφνη

Ακρόπολη- Τοξότης

Ρεπό: Αγία Άννα

4η           αγωνιστική        13η

Δάφνη- Ακρόπολη

Αγία Παρασκευή- Αγία Άννα

ΑΕ 2002- Μακρινίτσα

Σαρακηνός- AO Σκιάθου

Ρεπό: Τοξότης

5η           αγωνιστική        14η

AO Σκιάθου-Μακρινίτσα

Αγία Άννα-Σαρακηνός

Ακρόπολη-ΑΕ 2002

Τοξότης-Αγία Παρασκευή

Ρεπό: Δάφνη

6η           αγωνιστική        15η

Αγία Παρασκευή-Δάφνη

Σαρακηνός-Τοξότης

Μακρινίτσα-Ακρόπολη

Αγία Άννα  – AO Σκιάθου

Ρεπό: ΑΕ 2002

7η           αγωνιστική        16η

Δάφνη-Σαρακηνός

ΑΕ 2002-Αγία Παρασκευή

Ακρόπολη-AO Σκιάθου

Τοξότης-Αγία Άννα

Ρεπό: Μακρινίτσα

8η           αγωνιστική        17η

AO Σκιάθου- Τοξότης

Σαρακηνός- ΑΕ 2002

Μακρινίτσα- Αγία Παρασκευή

Αγία Άννα- Δάφνη

Ρεπό: Ακρόπολη

9η            αγωνιστική        18η         

Αγία Παρασκευή- Ακρόπολη

ΑΕ 2002- Αγία Άννα

Μακρινίτσα- Σαρακηνός

Τοξότης- Δάφνη

Ρεπό: AO Σκιάθου

Β’ Όμιλος

1η           αγωνιστική        10η

Μυρμηδόνες-Πύρασος

Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ριζ.

ΓΣ Αλμυρού-Πρωτεσίλαος

ΦΘ Αγχίαλος-Διαγόρας

Ρεπό: Αίας Σούρπης

2η           αγωνιστική        11η

Πύρασος-Ρήγας Φεραίος

Αίας Σούρπης-Μυρμηδόνες

Πρωτεσίλαος-Διαγόρας

Αστέρας Ριζ.-ΦΘ Αγχίαλος

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

3η           αγωνιστική        12η

Μυρμηδόνες- Ρήγας Φεραίος

ΓΣ Αλμυρού- Αίας Σούρπης

ΦΘ Αγχίαλος- Πύρασος

Πρωτεσίλαος- Αστέρας Ριζ.

Ρεπό: Διαγόρας

4η           αγωνιστική        13η

Πύρασος- Πρωτεσίλαος

Αίας Σούρπης- Διαγόρας

Ρήγας Φεραίος- ΦΘ Αγχίαλος

ΓΣ Αλμυρού- Μυρμηδόνες

Ρεπό: Αστέρας Ριζ.

5η           αγωνιστική        14η

Μυρμηδόνες-ΦΘ Αγχίαλος

Διαγόρας-ΓΣ Αλμυρού

Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος

Αστέρας Ριζ.-Αίας Σούρπης

Ρεπό: Πύρασος

6η           αγωνιστική        15η

Αίας Σούρπης-Πύρασος

ΓΣ Αλμυρού-Αστέρας Ριζ.

ΦΘ Αγχίαλος-Πρωτεσίλαος

Διαγόρας  – Μυρμηδόνες

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος

7η           αγωνιστική        16η

Πύρασος-ΓΣ Αλμυρού

Ρήγας Φεραίος-Αίας Σούρπης

Πρωτεσίλαος-Μυρμηδόνες

Αστέρας Ριζ.-Διαγόρας

Ρεπό: ΦΘ Αγχίαλος

8η           αγωνιστική        17η

Μυρμηδόνες- Αστέρας Ριζ.

ΓΣ Αλμυρού- Ρήγας Φεραίος

ΦΘ Αγχίαλος- Αίας Σούρπης

Διαγόρας- Πύρασος

Ρεπό: Πρωτεσίλαος

9η            αγωνιστική        18η         

Αίας Σούρπης- Πρωτεσίλαος

Ρήγας Φεραίος- Διαγόρας

ΦΘ Αγχίαλος- ΓΣ Αλμυρού

Αστέρας Ριζ.- Πύρασος

Ρεπό: Μυρμηδόνες

Β’ ΕΠΣΘ

Α’ Όμιλος

1η           αγωνιστική        10η

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΠΟΒ

Ελευθεριακός-ΑΟ Σκοπέλου

ΑΕ Διμηνίου-Πανιώνιος

Μαγνησιακός-ΝΑ Νίκης

Ιάσων ΑΜ-Πηλέας

2η           αγωνιστική        11η

ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου

Ελευθεριακός-Νέοι Αγίας Άννας

ΝΑ Νίκης-Πηλέας

Πανιώνιος-Ιάσων ΑΜ

ΑΟ Σκοπέλου-Μαγνησιακός

3η           αγωνιστική        12η

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΕ Διμηνίου

Μαγνησιακός-Ελευθεριακός

Ιάσων ΑΜ-ΑΠΟΒ

Πηλέας-ΑΟ Σκοπέλου

ΝΑ Νίκης-Πανιώνιος

4η           αγωνιστική        13η

ΑΠΟΒ-ΝΑ Νίκης

Ελευθεριακός-Πηλέας

ΑΕ Διμηνίου-Ιάσων ΑΜ

Μαγνησιακός-Νέοι Αγίας Άννας

ΑΟ Σκοπέλου-Πανιώνιος

5η           αγωνιστική        14η

Νέοι Αγίας Άννας-Ιάσων ΑΜ

ΑΠΟΒ-ΑΟ Σκοπέλου

Πηλέας-Μαγνησιακός

ΝΑ Νίκης-ΑΕ Διμηνίου

Πανιώνιος-Ελευθεριακός

6η           αγωνιστική        15η

Ελευθεριακός-ΑΠΟΒ

ΑΕ Διμηνίου-ΑΟ Σκοπέλου

Μαγνησιακός-Πανιώνιος

Ιάσων ΑΜ-ΝΑ Νίκης

Πηλέας-Νέοι Αγίας Άννας

7η           αγωνιστική        16η

ΑΠΟΒ-Μαγνησιακός

ΑΕ Διμηνίου-Ελευθεριακός

ΝΑ Νίκης-Νέοι Αγίας Άννας

Πανιώνιος-Πηλέας

ΑΟ Σκοπέλου-Ιάσων ΑΜ

8η           αγωνιστική        17η

Νέοι Αγίας Άννας-Πανιώνιος

Μαγνησιακός-ΑΕ Διμηνίου

Ιάσων ΑΜ-Ελευθεριακός

Πηλέας-ΑΠΟΒ

ΑΟ Σκοπέλου-ΝΑ Νίκης

9η            αγωνιστική        18η

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΟ Σκοπέλου

Ελευθεριακός-ΝΑ Νίκης

ΑΕ Διμηνίου-Πηλέας

Ιάσων ΑΜ-Μαγνησιακός

Πανιώνιος-ΑΠΟΒ

Β’ Όμιλος

1η           αγωνιστική        10η

Χλόη-Άνθ. Γαζής

Απόλλων Καναλίων-Άθλος

Αχιλλέας Αχ.-Κένταυρος ΝΠ

Άνω Λεχώνια-Μικροθήβες

Ρεπό: ΕΛ Νηλέας

2η           αγωνιστική        11η

Άνθ. Γαζής-Απόλλων Καναλίων

ΕΛ Νηλέας-Χλόη

Κένταυρος ΝΠ-Μικροθήβες

Άθλος-Άνω Λεχώνια

Ρεπό: Αχιλλέας Αχ.

3η           αγωνιστική        12η

Χλόη-Απόλλων Καναλίων

Αχιλλέας Αχ.-ΕΛ Νηλέας

Άνω Λεχώνια-Άνθ. Γαζής

Κένταυρος ΝΠ-Άθλος

Ρεπό: Μικροθήβες

4η           αγωνιστική        13η

Άνθ. Γαζής-Κένταυρος ΝΠ

ΕΛ Νηλέας-Μικροθήβες

Απόλλων Καναλίων-Άνω Λεχώνια

Αχιλλέας Αχ.-Χλόη

Ρεπό: Άθλος

5η           αγωνιστική        14η

Χλόη-Άνω Λεχώνια

Μικροθήβες-Αχιλλέας Αχ.

Κένταυρος ΝΠ-Απόλλων Καναλίων

Άθλος-ΕΛ Νηλέας

Ρεπό: Άνθ. Γαζής

6η           αγωνιστική        15η

ΕΛ Νηλέας-Άνθ. Γαζής

Αχιλλέας Αχ.-Άθλος

Άνω Λεχώνια-Κένταυρος ΝΠ

Μικροθήβες -Χλόη

Ρεπό: Απόλλων Καναλίων

7η           αγωνιστική        16η

Άνθ. Γαζής-Αχιλλέας Αχ.

Απόλλων Καναλίων-ΕΛ Νηλέας

Κένταυρος ΝΠ-Χλόη

Άθλος-Μικροθήβες

Ρεπό: Άνω Λεχώνια

8η           αγωνιστική        17η

Χλόη-Άθλος

Αχιλλέας Αχ.-Απόλλων Καναλίων

Άνω Λεχώνια-ΕΛ Νηλέας

Μικροθήβες-Άνθ. Γαζής

Ρεπό: Κένταυρος ΝΠ

9η            αγωνιστική        18η         

ΕΛ Νηλέας-Κένταυρος ΝΠ

Απόλλων Καναλίων-Μικροθήβες

Άνω Λεχώνια-Αχιλλέας Αχ.

Άθλος-Άνθ. Γαζής

Ρεπό: Χλόη