SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Μόνο ένα σετ έχει χάσει ο Ολυμπιακός Βόλου στον όμιλό του | Πέρασε αήττητος και από την Σκόπελο

2022-02-12 22:13:22
Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος του τοπικού πρωταθλήματος γυναικών με την ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου να παραμένουν πρώτοι με διαφορά και αήττητοι με μόνο ένα σετ παθητικό!!!
Ο προπονητής της ομάδας της Σκοπέλου Γιάννης Τσακαλής έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο FB :
Η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Ολυμπιακο Βόλου ,ο οποίος κατέκτησε δίκαια και χωρίς ήττα την πρώτη θέση του ομίλου. Τα κορίτσια μας στα 2 πρώτα σετ κατά διαστήματα κοίταξαν στα μάτια τον αντίπαλο παίζοντας Καλό βόλεϊ . Η Ανωτερότητα βέβαια της ομάδας του Ολυμπιακου κυρίως στο σέρβις καθόρισε το αποτέλεσμα. Στο τρίτο σετ και εφόσον χάθηκε και μαθηματικά η ελπίδα για συμμετοχή στα μπαράζ, έγινε διαχείριση και αλλαγές, καθώς σε μεγάλο βαθμό τα ίδια κορίτσια θα αγωνιστούν σε 16 ώρες σαν κορασίδες στο κρίσιμο αγώνα με τη Νίκαια Λάρισας ,στην προσπάθεια μας για να παραμείνουν στη πρώτη θέση του ομίλου! Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Ολυμπιακου και επίτευξη των στόχων που έχουν θέσει!! Τέλος ευχαριστούμε τον κόσμο που είναι πάντα εκεί....