SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

"Παραπάτησε" με την Δάφνη η Σκιάθος και έφερε ισοπαλία εντός έδρας στην 1η Αγωνιστική | Highlights | εικόνες | video | αποτελέσματα| Βαθμολογία

2021-10-03 20:57:01
"Παραπάτησε" στην Δάφνη η Σκιάθος και έφερε ισοπαλία εντός έδρας στην 1η Αγωνιστική του πρωταθλήματος του Α' Ομίλου στην Α' Επσθ. Η ομάδα του Βασίλη Μυγδαλάκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ όταν ο Τσαρέλας στο 37' σκόραρε για την ομάδα της Δάφνης. Στην επανάληψη η Σκιάθος είχε το πάνω χέρι και δεν άργησε να ισοφαρίσει 4 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μπάμπα στο 49' και στο 60' με μία solo ενέργεια του Τάσου που κατέληξε στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας φέρνοντας την Σκιάθο μπροστά στο σκορ. Μια άτυχη στιγμή όμως για τον τερματοφύλακα της ομάδας του νησιού τον Τσάκο έφερε τον Ντίκα αντιμέτωπο μόνο με τα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. ΤΑ HIGHLIGHTS ΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΣΚΙΑΘΟΣ - ΔΑΦΝΗ https://youtu.be/6eRdRa9lSVo Με το σφύριγμα όμως του διαιτητή μόνο ο αγώνας εντός του γηπέδου είχε τελειώσει αφού όταν στο 72ο λεπτό ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα σε παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας χωρίς ωστόσο να τον αποβάλλει. Συγκεκριμένα, ο κ. Λάτσιος στο 72’ κιτρίνισε τον Τουρλεξή της Δάφνης, παίκτης που είχε δεχτεί ήδη μία κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, και εσφαλμένα δεν αποβλήθηκε. Η απόφασή του δυναμίτισε την κερκίδα και στο τελικό σφύριγμα δέχθηκε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Για την αποχώρησή του από το γήπεδο ο διαιτητής ζήτησε τη συνδρομή της Αστυνομίας όπου τελικά δεν χρειάστηκε να παρέμβει ΤΟ VIDEO ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ [ΣΚΙΑΘΟΣ - ΔΑΦΝΗ] https://youtu.be/dGgYTzlf15g Ρεπορτάζ : Ρόνι Δερβίση Κάμερα : Κωνσταντίνος Βαλμάς Επιμέλεια : Νίκος Τζούμας Εικόνες από την αναμέτρηση [ Αντώνης Τζούμας ]
Δείτε τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής σε Α’ και Β’ όμιλο της Α’ ΕΠΣΘ:
  Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική
Σάββατο 2 Οκτωβρίου Σαρακηνός – Ακρόπολη 2-2 Κυριακή 3 Οκτωβρίου Σκιάθος – Δάφνη 2-2 ΑΕ 2002 – Τοξότης 1-2 Μακρινίτσα – Αγία Άννα 0-3 ά.α. ΡΕΠΟ : Αγία Παρασκευή Η βαθμολογία του Α’ Ομίλου *η Μακρινίτσα έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική Κυριακή 3 Οκτωβρίου Μυρμηδόνες – Πύρασος 0-5 Ρήγας Φεραίος – Αστέρας Ριζομύλου 4-0 ΓΣ Αλμυρός – Πρωτεσίλαος 0-0 ΦΘ Αγχίαλος – Διαγόρας 2-0 ΡΕΠΟ : Αίας Σούρπης Η βαθμολογία του Β’ Ομίλου