SKIATHOS Ο καιρός σήμερα

Σκόνταψε στον Βόλο η ΑΕΚ | ηττήθηκε για 2η φορά σε 10 ημέρες

2021-03-14 23:31:28
Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος που κέρδισε το πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Μιτάι ανέτρεψε τον Περέα στη περιοχή. Ο Δουβίκας εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0 (45’+4’). Η ΑΕΚ έγινε πιο επικίνδυνη στο δεύτερο μέρος μετά την είσοδο του Ολιβέιρα (63’) με τον Πορτογάλο να έχει δύο καλά σουτ χωρίς όμως να βρει στόχο, ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν διαχείριση του αγώνα κρατώντας το σκορ, Στο 86’ αποβλήθηκε ο Μπαριέντος που χτύπησε εκτός φάσης τον Μάνταλο αλλά η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική υπεροχή και να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Διαιτητής: Μαλούχος Κίτρινες: Μπαριέντος, Περέα, Μπαρτόλο – Νεντελτσεάρου, Νταντσένκο Κόκκινη: Μπαριέντος (86΄) ΒΟΛΟΣ (‘Ανχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Μήτογλου, Γκρίλο, Τέκιο, Μπαρτόλο, Τσοκάνης (90+3΄ Κολόμπο), Δουβίκας, Νίνης (66΄ Κιακος), Μαρτίνες (83΄ Σάντσες), Μπαριέντος, Περέα. ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Αθανασιάδης, Νταντσένκο, Μιτάι (46΄ Σβάρνας), Λάτσι, Νεντελτσιάρου, Σιμάνσκι (46΄ Σάκχοφ), Κρίστιτσιτς, Γκαρσία (70΄ Μαχαίρας), Μάνταλος, Αλμπάνης (86΄ Χριστόπουλος), Ανσαριφάρντ (63΄ Ολιβέιρα)